Code: 43-CFTF-A3
| Colour | Black, White or Vellum |
|---|---|
| Canvas Size | A3 |
| Moulding Width | 20mm |
| Moulding Inside Depth | 22mm |
| Moulding Overall Height | 32mm |
| Backing | Off-white painted MDF |
| Space Around Canvas | Approx 25mm |
| To suit Canvas | 0-20mm |
Code: 43-CFTF-A3
To fit Canvas Size A3 ( 419 x 298mm ) Frame size 469 x 448mm
Please note we do not accept returns on any frames made to order.
GBP (£)